Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce , hledá důvody.

Závod do Březského vrchu

8. května 2008 v 21:19 | Omaret |  Srazy
Jako každý rok se jel závod do Březského vrchu, který je tradičně v Konici.Seriál Hobby Open Cupu, tedy závody amatérů odstartovaly 3. května 2008 a pokračovaly ještě následující den, tedy sobota a neděle. Na start je přihlášeno kolem 50 jezdců. Musím říct, že tam byl opravdu pestrý výběr aut, ale jako vždy jsem se přišel podívat jen na značku Škoda, respektive na stovky, eRka a jejich sportovní varianty. Na cíli startovala jedna Škoda 130RS, čtyři Škody 100 (dvě v obsahu 1150ccm, jedna 1300ccm a jedna 1400ccm). Další již zmiňovat nebudu, fotky napoví.
Světle zelená stovka, kterou prozradí, že je snížená o cca 12cm, která patří Lukáši Mullerovi. Jel tuhle trať poprvé a myslím, že se mu dařilo, startoval s číslem 173 a jel v kategorii do 1300ccm.
zelená
Tmavě zelená stovka se žlutým lízátkem patří Josefu Žákovi, který je bezpochyby velmi dobrý jezdec a má na téhle trati opravdu natrénováno. Startoval s číslem 84.
zelenožlutá
Žlutá stovka je Dalibora Klemsy, který patří k stálým favoritům seriálu ve své kategorii. Startoval s číslem 97 a předvedl jak podívanou pro diváky, tak i skvělé časy. Jel v kategorii do 1150ccm.
žlutá
Červená škoda 1150 je Luďka Lexmaula přezdívaného KUKA, který zatím z neznámých důvodů auto neřídil. Jeho startovní číslo bylo 231 a jeho výkon se rovnal kvalitě stroje, tedy na jedničku.
červená
Škodu 130RS řídil pan Stražický, který se také nenechal zahanbit svými výkony. Startoval s číslem 94.
wow
Počasí se celkově vydařilo, sobota byla nejistá, chvílemi pršelo, ale na závod vždy přestalo, trať však byla mokrá a tak jezdci mohli méně použít výkon svého stroje, který na mokru ztrácel smysl. Neděle se ale naopak vydařila a vynahradila předchozí den, bylo krásně, slunce svítilo a i na jezdcích bylo vidět, že to bude krásná podívaná.
Za celé závody byly jen tři lehce rozbitá auta. První byl teprve 15ti letý mladík, který se učil jezdit spolu se svým otcem, rozbil jen přední levé světlo a blinkr, další byl trabant, který v zatáčce lehce vyletěl, a opřel se o svodidla - pokračoval v jízdě. Jako poslední a asi nejhůře vyhlížející nehoda byla u fordu eskortu, který vyletěl do příkopy a tam si vylomil přední kolo. Všechny nehody se obešly bez zranění. Také bych chtěl podotknout, že na závodech jel i teprve 13ti letý chlapec, který měl auto z autocrossu, na svůj věk má již velmi dobré řidičské schopnosti.
Informace o závodech, další fotografie, videa a výsledky najdete na www.hobbyopencup.cz další závod se jede ve Víru, ale to už je i na internetu. Těším se na další fotky a článek, který bude odtamtud.