Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce , hledá důvody.

Bratrovražedný souboj, aneb už mám papíry!

27. června 2008 v 11:51 | Eminem |  O mně
Konečně jsem se dostal za volant a v neděli jsem protáhl mamčinu fábii. Nejdříve jsme zajeli na parkoviště,abych si vyzkoušel jak jede, kdy zabírá a jak brzdí. Pak až jsem se odvážil na cestu, bylo asi kolem 12:00. Jel jsem směrem na Klimkovice od VŠB, na pumpě jsem se marně snažil sehnat "Zetko". Poté jsem pokračoval na Svinov a do Shopping Parku, kde jsem se opět pokoušel sehnat Zajíce. Něco jsme koupili a pak jsem valil směrem na Vaňkův kopec. Celou dobu krásně peklo slunce. Zastavili jsme na oběd a po obědě se něco stalo, prostě jak jsem si sedl do auta, tak jsem se s ním cítil sžitý a jelo se mi jinak a mnohem lépe.Poté jsme jeli k baráku a mamka si to tam zaparkovala.
Konečně jsem se taky dostal za volant kila. Vyjel jsem si z garáže a spojka šla naprosto božsky, tuhá akorát, motor krásně pružný prostě paráda. Poté řídil děda. Ubírali jsme se cestou na Dobroslavice a hned v prvním táhlem a prudším stoupání nám kilčo zstavilo a nehlo se, tedy spíše mělo tendenci jet zpátky z kopce. Bylo to nepříjemné, protože to je vcelku frekventovaná cesta s jedním pruhem v obou směrech. Tak jsme zastavili, otevřeli kapotu a snažili se něco vymyslet. Ale tak za pět minut slyším dědu, jak volá HELE HELE ! No a co nevidím? Krásně zelenou 110L jak si to valí kolem nás, tak jsem jen bezmocně zamával, ale pan Řidič zastavil a mrknul se co se děje. I pomohl nám, nebyla jiskra! Tak jsme kilo ručně otočili do protisměru a poslali dolů , byl v něm děda. Sjel jsem tedy se 110L dolů pod kopec a tam jsme s pánem (náhodou z Dobroslavic) zjistili, co je za problém. Bylo to v rozděloavči, byl zaolejovný kontakt raménka a káblíku. Poté jsme to nastartovali a až do Dobroslavic za námi jela hezká 110L. Mezi Dobroslavicemi a Polomí jsem řídil Já :D Bylo to super, co vám mám říkat? Sedadlo daleko, kvanta prostoru, žádné nechutné plasty, kvalty šly vcelku dobře a motor pružný k nevíře. Jednu ostřejší křižovatku jsem si dokonce lajsnul na trojku, sice tak tak,ale dvojka to pak zachránila.Motor je naprosto nepopsatelně a nesrovnatelně pružnější oproti zkostnatělé a počítačem řízené fabii. Fantastický výhled, pohodlná sedadla, a ta spojka, ta je skvělá ! Jenom jednu věc bych chtěl poopravit, a to sice vůli v řízení, protože se mi zdá až moc volné. Byl fantastický zážitek šplhat si to krásnými esíčky na kopec a pak zase dolů. Brzdy se mi jeví taky dobré a dostatečně výkonné. Je třeba dodat, že jsem nejel po městě, jenom jsem si to tak zkusil, abych věděl. Řídilo se mi dobře, pohodlně a pohodově.
První dojmy mluví jasně ve prospěch kilča, překvapilo mě, jak jede lehce, řízení jde vcelku taky lehce a toho místa a vůbec komfortu. Prostě kilčo má duši , zato fabie je prostě spotřební položka poplatná době, ve které byla splastovnána a scvakána dohromady. Možná je bezpečnější, spolehlivější, environmentálně přijatelnější, kompaktnější, pro někoho čučavější, ale nemá duši, nemá historii, nemá eleganci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stevo.(SK) stevo.(SK) | 27. června 2008 v 22:53 | Reagovat

hm pekne si to napisal :) tak to je super ze ide velmy dobre lebo ak si dobre pametam moja 100vka furt spojku som msel stelovat bo bola vysmykana mojim raketovym odpychom:D

2 Džouzef Džouzef | 29. srpna 2008 v 19:35 | Reagovat

Před dvěma měsíci jsem si koupil svoje první auto.Je to zelená škoda 100 z roku 1974.Jezdí úplně bezvadně,škodovky jsou nejlepší!Ještě

máme doma stodvacítku,ale stovka je stovka.

3 Eminem Eminem | 29. srpna 2008 v 21:13 | Reagovat

Jo, jo stovečka má své kouzlo ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.