Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce , hledá důvody.

Nehoda

22. června 2008 v 9:23 | Eminem |  O mně
Byl to den jako každý jiný, ale najednou se něco stalo, ani nevím jak se to stalo. Pamatuji si jen příchod záchranářů, podíval jsem se na svou levou dlaň a viděl těžké popáleniny třetího stupně.Kámoška měla modré podlitiny v okolí úst a nejevila známky vědomí, nepřipoutala se. Chtěla jet na nákup do obchoďáku. Když jsem se podíval pod příď , tak jsem viděl nějakou holku, která leží bezmocně na zádech. Byl to otřesný pohled , z její levé holeně stříkala krev, utrpěla otevřenou zlomeninu . Já jsem tu svou těžkou spáleninu ani nevnímal, jako kdybych ji vůbec neměl, byl jsem v jakémsi šoku a ani nevím co jsem říkal, nadával jsem jak kámošce, tak té holce pod přídí. Pak mě jedna ze zachránců vzala dále od místa nehody, na to se nedalo dívat, nikomu to nepřeji. Přikryla mi ránu. A snažila se se mnou mluvit. Zatím přišla o život kámoška. Byla to holka, kterou jsem znal už sedm let, vždy ochotná pomoci jiným. Když jsem se podíval na toho, kdo mi skočil do cesty, tak jsem utrpěl další šok, sice měla obličej zborcený od krve, ale byla to Pavlína, rovněž má kamarádka, byla to vždy usměvavá holka s moc velkým srdcem pro všechny. Záchranáři se snažili, ale nezvládli to, přežil jsem jenom já. Budu se s tím muset naučit žít? NE, skončilo cvičení a všichni jsme ožili, Pavlína se zbavila své vymodelované zlomeniny, Bára oživla a chytla správnou barvu a já si sundal spáleninu. Zranění byla samozřejmě simulovaná, ale opravdu moc dobře vymodelovaná. Jsem rád, že jsem se zúčastnil, protože něco málo jsem sám pochytil. Pokud jsem vás trošku vystrašil, tak jsem moc rád, protože i sebelepší řidič někdy poleví a vsadí na stereotyp, nebo již "zkušeně riskuje" a ani jedno z toho se nevyplácí. Tohle bylo jen cvičení, ale může se stát skutečností kdykoliv, jen při malé nepozornosti při řízení, při hazardování, při překročení rychlosti. Bylo to cvičení a za pět minut jsme zase byli plni života, zranění zmizela, ale v reálném životě jsou důsledky nedozírné. I když to bylo pouhé cvičení, tak pohled na ty dvě "mrtvé" osoby byl opravdu otřesný, kdyby se mi to opravdu stalo, tak bych se asi na místě sesypal.
Spěchejte pomalu, vždy je lepší přijet o deset minut později, než se deset let rehabilitovat.
Přeji všem mnoho úspěšných kilometrů bez nehod !
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stevo.(SK) stevo.(SK) | 22. června 2008 v 18:03 | Reagovat

som sa zlakol ze co sa ty stalo za hnusnu nehodu ale ked to bolo cvičenie tak je to OK :) dobre že si to tu napisal lebo aspon upozornuješ na narastajuce nehody na našich cestach a na bezohladnych vodicou .

2 Eminem Eminem | 2. července 2008 v 0:13 | Reagovat

Přesně tak, na cestách je to hrůza a nemohou za to stará auta, ale velcí frajírci v nových BMW, VW... , kteří se chovají naprosto bezohledně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.