Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce , hledá důvody.

Bude zima , bude mráz, kam se kilo , kam schováš?

6. prosince 2008 v 17:49 | Eminem |  Škoda 100
Věru filizofická otázka, na kterou znám odpověď, protože už stojím ve svém.Podařilo se mi sehnat garáž ve skvělém stavu, která není moc daleko a která má nádhernou rozlohu 24metrů čtverečních. Moc se mi líbí a je dost vysoká, možná i na kolíbku, to se ještě uvidí, taky je v blízkosti rampa, ale je znepřístupněná. Takže mám kde stát, ale kilo ještě není moje, mám co dělat , abych neplatil nehorázných 10 000 Kč za přepis.
Můj názor na "ekoligickou daň" , kterou vypotily zelené mozky skrze MŽP, je krtitcký. Tato daň nemá s ekologičností pranic společného a je to jen a pouze buzerace obyčejných lidí, kteří nemají na nová auta, takže jim nezbyde než kupovat ojetá. Ale zelené mozky se přepočítaly a nedojde tím k úbytku "starých" vozidel, ale naopak, lidé budou jezdit v autech tak dlouho, dokud se nerozpadnou, protože na nové auto prostě není.
Jak vypadá praxe? Proč chtějí odstavit naše škodovky? Mají na to právo?
Se starými auty je to tak, že je mají buď lidé, kteří na nové auto nemají, nebo veteránisté (něco jako já) a pak dědové a babičky, kteří prostě lepší nepotřebují. Lidé , kteří jezdí často si samozřejmě koupí novější vůz (pokud na něj mají).Takže nevím proč tyto 3 skupiny lidí chtějí postihovat. Dalším omýlaným tématem je bezpečnost a plynulost provozu. Kecy, kecy, kecy. Pokud mám kilo, tak vím, jaké jsou jeho technické hranice a podle toho přizpůsobím svou jízdu. O to lepší řidič jsem, protože autu rozumím, vím kde jsou moje hranice a auto mi slouží jako přibližovadlo. Potom přijede těžký borec s autem za milion, kterému patří cesta a který je nesmrtelný. Jede bezohledně, nepředvídavě a agresivně. Auto rozpůlí, ale to nikoho nezajímá. Televizní noviny (především ty komerční) se soustředí na stará auta a tak mě baví výplody typu "stará škoda120" nebo ještě lépe "starý Favorit".Nejlepší je, že často ti snobi ani neví co to vlastně je za auto, hranaté je stodvacítka, kulaté je stovka a Favorita si ještě pamatují.Nejlepší je, že naprostá většina si v nich vozila svá ctihodná pozadí a teď se na ně dívají skrze prsty. Neuvěřitelné pokrytectví a snobství.
Protože žijeme v demokratickém státě, tak mám právo jezdit v čem chci a co bylo schváleno pro provoz na pozemních komunikacích. Musím splnit podmínky STK a pak nevidím nejmenší důvod, proč by takováto auta měla být perzekuována. Radši ať se zaměří na tunery, kteří mají mnohé nepovolené úpravy na autech (např. upravené světlomety - čímž oslňují. nebo "prorezlé výfuky"- které jsou nadměrně hlučné).
SZ je v celém jejím konání paradoxně zcela nepřátelská k životnímu prostředí. Zdražování plynu, likvidace ještě použitelných aut,a kvůli špatným zákonům se zvýší akumulace starých aut ještě více.
Kdyby radši z národa nevysávali peníze a nechali nás svobodně rozhodovat.Podpora biopaliv je další evropský omyl, který už dnes nese své otrávené plody. Kácí se pralesy jen proto, aby se tam pěstovaly plodiny pro biopaliva. Kdyby se radši tyto částky daly do rozvoje alternativnívh zdrojů energie a pohonu, tak bychom udělali mnohem lépe.
No a vrátím se ke kilu. Kilo mám přepsané, hurááá, unikl jsem zelené nenažrané mašinérii. Auto bylo přepsáno na mé 19. narozeniny. Zrovna dneska jsem šel zkontrolovat nahuštění pneumatik, které se k mé radosti nezměnilo.Prošlapal jsem spojkový a brzdový pedál. Akumulátor jsem vyjmul z auta a s vypětím všech sil odvlekl domů. Nabíjí se a vybíjí, věřím, že by ještě jednu sezonu mohl vydržet. Jedno oddělení sice špatně plynuje, ale snad se ještě do Poděbrad podívá. Takže tím definitivně skončila motoristická sezona 2008.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 števo.(SK) števo.(SK) | 7. prosince 2008 v 11:37 | Reagovat

zdravim tha nedamy aby som neokomentoval to čosi napisal maš uplnu pravdu stare vozi ktore sa ešte daju použit sa recikluju !! ale nie kazdy ma nove auto a ty co maju  tie milionove auta idu my na nervi napriklad včera ked som išiel s mesta a predbehlo ma tolepšie auto ces dva plne čiary  a išiel ako  zmislu zabveny  nho daleko sa nedostal ...  kde to vedei  že  na cestch sa stavaju hrozne veci ... inač  gratulujem k novej graži  nek sa tam kilečku dobre spinka :)

2 Eminem Eminem | 10. prosince 2008 v 22:12 | Reagovat

:)

3 Císařův Pekař Císařův Pekař | 25. srpna 2009 v 14:14 | Reagovat

Vesměs také souhlasím. Jen by mne zajímalo, kam poputují ony peníze za "ekologickou daň." Vynaloží se na výstavbu nových silnic a dalnic, nebo ještě paradoxněji na "dopravní příspěvky" ministrů?

4 Em Em | 25. srpna 2009 v 23:35 | Reagovat

Řekl bych, že peníze poputují na úplatky a co zbyde, tak do státního rozpočtu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.