Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce , hledá důvody.

Jawetta 1. díl

26. srpna 2010 v 23:10 |  Jawa 551
Jawetta

Jawettka je z roku 1960, má původní bleděmodrý lak (nikoliv kladívko) se zlatými linkami. Celkový stav by byl dobrý, akorát se na ni někdo vymlel a vzal to na pravý bok, takže proto ono poškození plechu. Při koupi neměla: kompletní zapalování, dekl zapalování, 2 segrovky na spojce, rychloměr ani náhon, klakson, sklíčka v zadní svítilně, prázdný zadní buben. Jinak to byla láska na první pohled. Do fabie se vlezla celá, ale bylo to doslova o milimetry, protože kufr jsem regulérně nezavřel.
Stroj jsem nějak opláchl, hlavně motor to hodně potřeboval nemluvě o hlavě, kde byla ještě původní svíčka.
Rozborka ukázala nekompletní karbec (chybělo celé šoupě i s vrškem, prasklý přívod benzínu, rozpadlý plovák), kola na odpis, natavený vzduchový filtr a sloupanou parabolu).
Dodnes jsem sehnal kompletní zapalování + dekl, rychloměr, novou kompletní sadu lanek i náhon, vzduchový filtr i s kolenem, kompletní karburátor a nová kola i s plně vybavenými bubny.
Motor jsem sice rozdělal, ale nepůlil. Mám tam píst s 8 mm čepem a třemi kroužky, válec vypadá pěkně a tak to zkusím a uvidím co to udělá. Jelikož se jedná o kdovíjak vyběhaný motor, tak tam budu valit M2T v poměru podle příručky. Pokud by šel někdy na GO, tak bych přešel k něčemu lepšímu.
Velkým martýriem bylo vytahování řídítek. Pomáhala mi brzdovka a WD-40, ale i tak to byla hodně tvrdá práce na několik odpolední až jsem si místy zoufal, ale už jsou venku.
Akutně potřebuji jenom kondenzátor a klínek na rotor zapalování + pojištění. Pojištění ale nebude problém, protože u ČPP je k autu vozík nebo moped zdarma.
Začal jsem odstraňovat rez a už jsem si stříkl z nedočkavosti alespoň nosič a ohromně se mi to líbí, až mě výsledek překvapil!
Hlavní problém je nyní pouze vyrovnání plechu a taky to chce hezké počasí, abych mohl stříkat.
Tmto se zatím loučím.

Jawetta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.