Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce , hledá důvody.

Konec sezony 2010

4. října 2010 v 22:19 | Em |  Škoda 100
A je to tady přátelé! Končím sezonu 2010. Nejdříve bych rád alespoň zmínil letošní Hgéčko.

HG2010
Tak jsem napotřetí splnil svůj slib a životní cíl a dorazil jsem po vlastní ose na HGéčko. Hurááá! Cesta na HGéčko byla pohodová, na okrskách 80Km/hod. Držel jsem se za Tomem , který za litříkem táhnul Skiffa a v uctivé vzdálenosti za mnou jel Robert s rápidem, aby nemusel čichat spálený olej.Cestou se stala pouze jedna nepříjemnost a sice že mi spadlo táhlo ze šaltrpáky.
Při výjezdu z Poděbradského náměstí si k nám přisedli další pacienti. Ke mně to byl Afro a Kubaembecko. Přijel jsem, vybalil jsem, zadekoval jsem, přehodil jsem plachtu a hotovo. Naštěstí kroupy nepřišly, ale i tak nevěřím těsnění kolem dveří. Další den auto stálo a jel jsem AOS s Robertem. Když jsem po příjezdu přicházel k autu, tak jsem se zarazil, protože jsem měl dva plastové kelímky za předním nárazníkem.
Kilo si večer na chvíli vyměnilo pozici s fáčkem od známého, který se přijel podívat až z Prahy. Cestou jsme v protisměru potkali příslušníky, bohužel cestou zpět už tam nebyli.
V neděli jsem auto nadobro oddekoval a jel s ostatními na letiště. Sprintů jsem se neúčastnil. Ale účastnil jsem se po návratu skvělého guláše!
Poslední rozloučení a ještě naposledy jsem se s mnohými viděl na benzince směrem na Hradec Králové, kde jsem se trhnul, protože se vyskytly problémy u jiných členů a Tom říkal, že mám jet napřed. Inu jel jsem. Raději jezdím alespoň ve dvojici, ne snad proto, že bych se ztratil, ale protože auto není rozježděné a kdoví co se může přihodit. Do HK jsem dorazil přes druhý kruháč a pak přes vilky na hlavní tah a dále na kruháč, kde jsem potkal Hudyse :-D Tak jsme jeli spolu až za Vysoké Mýto, kde se odpojil. Tom pořád nikde i když jsme na něj čekali u benzinky, tak jsem jel na Mohelnici. Tento úsek cesty jsem si opravdu užil, protože nebyl až tak hustý provoz a bylo už celkem sucho a příjemný vzduch. Na této trase taky leží jeden překrásný úsek cesty, kde je nádherná široká cesta a překrásný výhled po okolí. Právě na tomto úseku jsem uhýbal řidiči kamionu, protože 70 je moje rychlost. Uhýbal jsem mu co to šlo a několikrát. Odměnou mi bylo moc hezké poděkování. Poděkování jsem za celou cestu viděl asi 5 krát, ale o to více potěší!
S Tomem jsem se shledal až na benzince před Mohelnicí. Prý pojede rychlou cestou domů, což sice jel, ale nestačil jsem mu. Byly to samé serpentiny a hodně polepená cesta. Takže mi s embéčkem a Skiffem ujel. Dostal jsem se do Litovele , kde jsem zkoumal mapu. Zajel jsem si na plácek, ale jak foukal vítr, tak mi šla kolem auta od výfuku brutální kouřová clona. No raději jsem rychle zase jel. Objel jsem Olomouc a dostal se na Šternebrk. V něm jsem opět koumal cestu. Bylo asi kolem 21:00 a zapnul jsem si osvětlení kabiny. Jenže to mi zhaslo stejně jako výstražná světla. Nepotěšilo, hlavně ty směrovky. Ale na první odbočce zase fungovaly. Tak jsem jel nahoru na Mor. Beroun a Opavu, Ostravu. Jedu si do kopečka a najednou se přede mnou vynoří svodidla a ostrá zatáčka. Následovaly serpentiny ve stoupání. Takže jsem si to celé vyjel v klidu 50Km/hod. Jak jsem se vyškrábal na kopec, tak jsem si vzpomněl, že jsem tudy jel kdysi s Tomem v litru z HG 2008! Tehda jsem seděl rozvalený za řidičem a kochal se dozadu pohledem na zapadající slunce. Později jsem zastavil, načerpal síly a dolil olej u přejezdu v Ondrášově.
Právě na tomto úseku cesty jsem si užil toho, oč jsem snil už roky. Jenom já, auto, tma a opuštěný kraj, místy dokonce mlhy přes cestu. Jel jsem 60-70km/hod protože mám pořád asymetry a taky by tam mohla skočit zvěř. V kabině jsem si to náramně užíval, motor si hezky duněl a od vyleštěných dvěří se mi odráželo světlo z kapličky.
Po ceduli "Vítejte v MS kraji" byla natažena nádherná nová cesta , dokonce i hustě osázená patníky. To mi velice ulehčilo, protože odrazky fungovaly perfektně i daleko ve tmě přede mnou. Dorazil jsem k Opavě, ale tam mě zastihl déšť, pak jsem se vymotal na Porubu a z auta jsem v garáži vystupoval přesně o půlnoci.
Celková bilance je 638Km, dost benzínu a 3l oleje a skvělé zážitky.
HGéčko bylo fajn, ale pro mě byla už samotná cesta cílem ;-)

Jawetta je až na motor kompletně rozebraná (i když řídítka mi dala zabrat). Je kompletní, protože jsem sehnal celé zapalování, nové gumy, luftfiltr, karbec, sadu lanek a pár drobností. Rád bych ji ještě vyrovnal ten hnutý bok a pak ji stříknul do bleděmodra.
Se stovárnou jsem se ještě stavil u dalšího 120kového pacienta v New Jersey (Novém Jičíně). Na výletě jsem bohužel opět zmoknul, ale dojel jsem bez nehody za svitu dvou bludiček :-)
Suma sumárum byla letošní sezona pěkná, ale počasí bylo velice upršené. Přibyl mi další stroječek a kilo udělalo STK a cca 700Km. Letos už z garáže nevyjede.
Tímto se opět loučím, protože škola mi ukrádá stále více a více času, ale zkusím opět přidávat nové zajímavé články a dobové materiály.

Šťastnou cestu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stewo SVK Stewo SVK | E-mail | 21. listopadu 2010 v 12:41 | Reagovat

cavik luboš jak sa mašš ? a čo kilečko a aka bola sezona bez porucha auto uš je zazimovane ?:) aa dal som si tuto stranku do oblubenych na FB ...

2 L*A*M*O*S L*A*M*O*S | 22. listopadu 2010 v 19:29 | Reagovat

Nazdar! Sezona byla super, moc jsem si Poděbrady užil. Nadělil jsem si hodně radosti. Auto už asi letos nevyjede. Klidně mi udělej reklamu i na FB ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.