Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce , hledá důvody.

Jaro 2011

17. dubna 2011 v 9:18 | Em |  Škoda 100
Konečně se trochu oteplilo a už bylo i pár letních dní! Tyto dny jsem využil hlavně k udělání pořádku v garáži. Jinými slovy jsem sundal 15 starých pneumatik z ráfku, čímž jsem ušetřil přes 500Kč za sundání a likvidaci v servisu (který mám 60m od garáže). Klasický postup s montpákami byl nepoužitelný, protože pneumatiky za ty roky (všechny CZECHOSLOVAKIA) byly tvrdé jako šutr. Musel jsem tedy použít pořádnou sílu. Vyheveroval jsem auto za zadní náparavu a doprostřed jsem dal klasickou jednonožku. Pod ní byla pneumatika , podpěrná růžice byla co nejblíže na bočnici
k ráfku. I přesto jsem kolikrát auto i nadzvedl jenom na samotné držící bočnici, ale časem seskočily všechny. Poté jsem vyřezal běhouny a bočnice už nebyl problém sundat. Vše jsem odvezl do zdejších sběrných dvorů. Ráfky jsem si nechal, člověk nikdy neví, mohou se hodit třeba na vyvýšení auta , když bych chtěl něco dola dělat. Taky bych si chtěl nějaké
v budoucnu zrenovovat.
Na autě jsem ošetřil všechna možná těsnění glycerínem. Už jsem nevěděl co, tak jsem si vzpomněl na bouchlo pojistku od výstražných světel a osvětlení interiéru. Při hledání jsem zjistil, že se jedná o pojistku č.1, na které jsou i brzdová světla, což znamená, že jsem musel jet bez nich. Dobré poučení pro příště! Dal jsem tam klasickou bílou buřtíkovou pojistku a nejen, že všechna elektrika chodí, ale klaksony troubí jako nikdy předtím! Možná byla předchozí pojistka zaoxidovaná, možná byla blbá, ale to už je teď jedno.
Ještě jsem dobil akumulátor, protože jsem konečně opravil dobíječku. Jedná se o obyčejnou tescováckou dobíječku, ale jelikož vypršela záruka, tak jsem se jal šroubováku. Po rozdělání byl problém zcela jasný. Nožová pojistka se zasouva zespoda do zdířky, která má dva konektory a jeden vypadnul, takže jsem jej nastrčil zpět, upevnil a vesele dobíjím.
Ve velice brzké době mám v úmyslu zajet pro méně olej žeroucí stovkový motor, se kterým se konečně nebudu muset stydět jet mezi lidi. Po konci zkouškového období chci sundat blatníky a pořešit rez, která se v místech kontaktu blatníku a kastle vytvořila. Největší radost mám z pořádku v garáži, ale pořád je tam rozdělaná Babetta a Jawetta, pionýr je schovaný v koutě a letos na něj jistě nedojde. Chci se vším konečně po letech hnout, ale pořád není čas.
Příští výtvor by měl být o cestě za motorem a cestě zpět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.